witamy serdecznie w salsa clasica

Witamy w Salsa Clasica najbardziej gorącej szkole tańca w Warszawie. Zapraszamy na nasze kursy, które wprowadza Was w świat różnorodnych rytmów tanecznych. Gorąca salsa w parach, a może latino solo? Taniec brzucha, tango, bachata czy kizomba. To wszystko oraz wiele, wiele innych zajęć zarówno solo jak i w parach, a do tego wyjazdy, obozy i imprezy- wszystko w centrum Warszawy !!!

NOWOŚCI KURSOWE W NASZEJ SZKOLE

więcej kursów
 • Bachata w parach - poziom s-open Bachata w parach - poziom s-open Nowa bachata na poziomie średnio-zaawansowanym dla osób pragnących polepszyć swój styl, nauczyć się nowych figurek oraz podkręcić swoje umiejetnosci w musicality
 • Bachata w parach od podstaw Bachata w parach od podstaw Pierwsze kursy w parach na start! NOWA bachata w parach od podstaw . Informujemy jednocześnie że liczba miejsc na kursie jest ograniczona, dlatego zapis na zajęcia jest OBOWIĄZKOWY!!!
WAKACJE z SALSA CLASICA i LOFTODANCE(Kraków)
Nasza szkoła wraz z krakowską szkołą LOFToDANCE organizuje obóz taneczny dla wszystkich pasjonatów tańca. Znany jest termin: 27.08.2012 - 2.09.2012 i miejsce CAW BOREK w Rzezawie(45 km od Krakowa). Przez 7 dni warsztaty z instruktorami z Warszawy i Krakowa dla początkujących, średniozaawansowanych i zaawansowanych tancerzy. Warsztaty będą się odbywały symultanicznie na dwóch salach(dużej i małej). 

Wykaz technik(istnieje możliwość powiększenia ilości technik, jest to uzależnione od prowadzących):
 • SALSA LA(on 1) w parach
 • SALSA NY(on 2) w parach
 • BACHATA ( romantica, dominicana, show style i więcej )
 • SALSA SOLO ( footwork exercises dla pań i panów)
 • LADIES STYLING/MEN STYLING 
 • IZOLACJE/BODYMOVEMENT
 • KIZOMBA
 • STRETCH&STRONG (ćwiczenia rozciągające i wzmacniające)
Cennik
Cena obejmuje:
 1. Zakwaterowanie w domkach jednorodzinnych w pokojach 2-osobowych. Każdy pokój posiada osobną łazienkę. Eleganckie i funkcjonalne wyposażenie pokoi gwarantuje znakomite warunki do wypoczynku.Więcej informacji dotyczących ośrodka na stronie internetowej www.caw-borek.pl
 2. Pełne wyżywienie(śniadanie, drugie śniadanie, obiad, kolacja)
 3. Zajęcia taneczne na różnych poziomach zaawansowania. Nawet do 8h dziennie.
 4. Wieczorne imprezy taneczne, konkursy, animacje.
Salsa Clasica i Loftodance gwarantują wspaniałą zabawę i atrakcyjny wypoczynek.
Kwestie transportu na razie stoją pod znakiem zapytania, ale będziemy chcieli coś zorganizować, albo przynajmniej zorganizujemy się w grupy, wszak w kupie raźniej.
Szczegółowy wykaz atrakcji, grafik zajęć i inne niezbędne informacje już wkrótce.

Koszty: 
 • 850 zł - do końca marca
 • 880 zł - do końca kwietnia
 • 910 zł - do końca maja
 • 940 zł - do końca czerwca
 • 970 zł - do końca lipca
 • 995 zł - od 1. sierpnia
Zapisy przyjmujemy pod adresem mailowym kursy@salsaclasica.pl. W tytule prosimy wpisywać "WAKACJE SC-LOFT", a w treści wiadomości imie i nazwisko osoby, którą mamy zapisać na obóz, poziom zaawansowania np. poziom początkujący, albo poziom P3 oraz ewentualne uwagi dotyczące rozdzielenia w pokojach etc.
Pieniążki można wpłacać na konto SALSA CLASICA Karolina Łękawa 72 1140 2004 0000 3202 7315 3200 w tytule przelewu prosimy napisać "WAKACJE SC-LOFT - Imię i nazwisko"

INSTRUKTORZY:
Kadra instruktorska będzie się składała z 6 osób. Jak na razie swoją obecność na obozie potwierdzili(w kolejności alfabetycznej nazwisk :P):
 • Karolina Łękawa -Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, aktorka Teatru Roma w Warszawie oraz Teatru Powszechnego w Radomiu. Swoją przygodę z tańcem zaczęła w wieku 4 lat, kiedy to mama zapisała ją na zajęcia do Krakowskiej Szkoły Baletowej. Po pięciu latach ćwiczeń przy drążku przyszedł czas na taniec ludowy w ZpiT "Małe Słowianki". Potem były zajęcia z musical dance i funky jazz w "Studiu Teatru Muzyki i Tańca", liczne warsztaty taneczne i zajęcia z technik: hip hop, video clip dance, show dance i broadway jazz. Karolina występowała na scenie w kraju i zagranicą oraz w programach telewizyjnych. W latach 2005-2006 związana z grupą Show dance ballet. W 2006 roku rozpoczęła trzyletnią naukę polskiej techniki tańca współczesnego pod okiem Janusza  SkubaczkowskiegoJako choreograf i instruktor tańca Karolina pracuje od 2005 roku. W latach 2005-2007 prowadziła własną grupę taneczną FLOW. Układała choreografie m.in. do akcji promującej Coke Live Music Festival w Krakowie, przedstawienia "Samba bez butów" czy maratonu tanecznego w Multikinie. Uczestniczyła w warsztatach choreograficznych z Hilke Diemer oraz w warsztatach z CarolynDorfman w Teatrze Capitol we Wrocławiu. Asystent choreografa przy przedstawieniu "Amerykański sen. Musical show".Jej przygoda z salsą zaczęła się w sposób niekonwencjonalny w 2005 roku. Ogrom wolnego czasu w wakacje sprawił, że dziewczyna tańcząca techniki tańca ulicznego zapisała się na salsę. Zrobiła to tak naprawdę z nudów, ponieważ muzyka latino nigdy ją nie interesowała. Tygodniowy warsztat z salsy kończył się imprezą salsową i to właśnie ta impreza sprawiła, że z upływem czasu uzależnienie od tego tańca stopniowo się pogłębia. Później były różnorodne warsztaty, kongresy, prowadzenie zajęć, choreografie salsowe i formacja taneczna. Od czerwca ubiegłego roku jest nowy etap czyli Warszawa. Karolina  dobrze się tutaj odnajduje, ale w głębi serca zawsze pozostanie rodowitą krakowianką.W tańcu bardzo często łączy różne techniki taneczne: salsa, hip hop, elementy stepowania, akrobatyka, show dance, modern jazz etc. Nigdy nie zamyka się na jedną technikę, ceni sobie wszechstronność i indywidualizm. Uważa, że dzięki pracy można osiągnąć wszystko, trzeba tylko chcieć. www.karolinalekawa.pl
 • Magdalena Peciak - Zarażanie tańcem to pasja. Można to robić na dwa sposoby – tańcząc i ucząc. W tańcu zjawiskowa. Na zajęciach porywająca, zabawna, a przede wszystkim rzetelna. Jej ladies styling to masa pozytywnej energii – nie oczekuj, że z zajęć wyjdziesz w suchej koszulce!Zaczęła swoją przygodę z tańcem w wieku 6 lat. Przez 11 lat trenowała taniec towarzyski. Ukończyła Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. L. Różyckiego w Kielcach (w klasie rytmiki i w klasie fortepianu). Salsę tańczy od 2006 roku. Zaczynała od kubany, obecnie ukierunkowana jest przede wszystkim na NY, LA i bachatę. Ma duże doswiadczenie instruktorskie – poza nauką w krakowskich szkołach salsy, uczyła również na międzynarodowych kongresach (Crystal Salsa Festival oraz Summer Salsa Festival), a także prowadziła zajęcia z rytmiki dla dzieci.
 • Łukasz Raś -Założyciel LOFToDANCE(a wcześniej Centrum Tańca i Ruchu PADE). Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej, tancerz, aktor, choreograf. Obecnie zajmuje się izolacjami, improwizacją w tańcu oraz kontaktem między partnerami. Prowadził zajęcia na największych kongresach tanecznych w Polsce (Crystal/Key Salsa Festival, Warsaw Salsa Festival, Warsaw Summer Salsa Festival, Wrocław Salsa Festival), a także na licznych warsztatach. Układał choreografie m. in. w programie „Taniec z gwiazdami”. Wzbudzanie tańca w ludziach… "Z wykształcenia jestem aktorem. Studia w krakowskiej PWST miały przełomowy charakter w moim życiu, bo pozwoliły mi spojrzeć na taniec od zupełnie innej strony. Zazwyczaj nauka ruchu opiera się na wpajaniu kursantom określonej kombinacji kroków, kiwnięć ręką i wzruszeń dużym palcem u lewej nogi – nonsens. To prowadzi jedynie do odtwórczego wykonywania choreografii, która przed pokazaniem na zajęciach została ułożona w określonych okolicznościach do określonej muzyki i nie przyda się na imprezie, dyskotece, na ulicy. Proponuję inny sposób. A co, gdyby tak znaleźć motywacje wewnętrzne, które każą nam poruszać się w konkretny sposób i przepuścić je przez ciało? Jak poruszasz się, gdy chcesz kogoś uwieść… Jak wyrażasz troskę, czułość, pewność siebie… Przez taki sposób prowadzenia zajęć taniec od razu staje się organiczny, a postępy w nauce dużo szybsze. Nasz ruch nie sprawia wrażenia sztucznego i doklejonego. Uczysz się własnego ciała, oswajasz siebie, nabierasz pewności, przekraczasz swoje granice. Taniec powinien otwierać i uwalniać, dawać możliwość wyrażania emocji. Mów ciałem i nabieraj świadomości znaków które wysyłasz. Twierdzisz, że nie umiesz tańczyć. Każdy z nas ma w sobie „boogie”. Im bardziej pokręcone, nieugładzone i chaotyczne, tym lepiej świadczy o Twojej wyobraźni ruchowej. Nie bój się poznawać tej przestrzeni.Nauczenie się formy ruchu (bachaty, salsy, hip-hopu, ale także sztuki walki, pływania czy jazdy na rowerze) jest proste i można się tego dowiedzieć w pierwszej lepszej szkole ruchu. Tylko u nas jednak dowiesz się, co to znaczy „ja” w danej technice tańca. Pomożemy Ci odnaleźć taniec w sobie i czerpać przyjemność z przebywania na parkiecie, otworzyć wyobraźnię.Nie radzisz sobie w parze? Taniec to rozmowa. Jeśli nie wiesz jak ją prowadzić, to mam wyłącznie dobre wiadomości – tego języka możesz się nauczyć. Musisz przy tym wiedzieć, że nauczysz się najprzyjemniejszego języka na świecie. UWAGA! Będzie to miało wpływ na Twoje życie. LOFToDANCE – jeśli tańczyć, to wyłącznie dla przyjemności!"
 • Grzegorz Winiarek - Zawsze myślał że ma dwie lewe nogi do tańca dlatego próbując to zmienić w 2000 roku zapisał się do Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej. Tam pod okiem cenionego w Polsce choreografa Roberta Sliżewskiego w grupie baletowej uczył się tańca ludowego oraz technik baletowych. Upór oraz determinacja pozwoliły mu już po krótkim czasie występować wraz z zespołem między innymi: w Sali Kongresowej, Teatrze Roma oraz na wielu festiwalach w całej Polsce.W 2003 roku po raz pierwszy miał styczność z salsą na imprezach prowadzonych w "Galerii Off" przez jednego z warszawskich instruktorów Arka Domagałę. Od tamtego czasu stale poprawia swój warsztat. Tańczy zarówno salsę w stylu New York on2 jak i Los Angeles on1, choć równie swobodnie czuję się w salsie kubańskiej jak i ruedzie de casino. W 2005 roku zwyciężył w III edycji organizowanego w warszawskim klubie Palacio konkursu salsy "Salsa w ciemno". Był członkiem formacji ruedowej "The Clackers". Uczestniczył w wielu kongresach i warsztatach poznając tajniki tańca u najlepszych salseros na świecie.Jego taniec jest żywiołowy i pełen energii. Prowadzi warsztaty z pasją i humorem. Zajęcia z nim to prawdziwe wyzwanie dla kursantów ponieważ uwielbia szybkie tempo zajęć, wymagającą muzykę i unikalne kombinacje figur. Ciekawostką jest fakt iż prowadził również kursy ladies stylingu :D

Więcej informacji już wkrótce!!!
Rezerwujcie termin, bo naprawdę warto!!!

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera

Newsletter Salsa Clasica

KONTAKT

 • SALSA CLASICA
 • tel. 537 664 231
 • tel. 537 664 232
 • kursy@salsaclasica.pl
 • ul. Bartoszewicza 5
 • (przy skrzyżowaniu ulic Świętokrzyskiej oraz Tamki)
Mapa dojazdu Salsa Clasica

DOŁĄCZ DO NAS
NA FACEBOOK'U

KLIKNIJ! Salsa Clasica Facebook

Salsa Clasica akceptuje karty MultiSport i Profit