Techniki tańca

W Salsa Clasica specjalizujemy się głównie w bachacie i salsie, dlatego przychodząc do nas możesz mieć pewność, że uczyć cię będą utytułowani instruktorzy z wieloletnim stażem tanecznym i instruktorskim. Uczymy następujących technik:

BACHATA

Bachata to taniec, który powstał i pierwotnie ewoluował w wiejskich i rolniczych terenach z Dominikany (można spotkać też nazwy bachata dominikańska i bachata tradycyjna). Charakteryzuje się użyciem kombinacji szybkich kroków oraz zmysłowym ruchem bioder. Muzyka bachatowa zawiera głównie wpływ takich styli jak bolero i merengue.

BACHATA SENSUAL

Na przestrzeni lat, bachata ewoluowała muzycznie, co przełożyło się też na ewolucję w tańcu. W Hiszpanii na bazie tradycyjnego stylu powstał styl wykorzystujący izolacje ciała.

SALSA LINIOWA ON1

Salsa na 1 zwana również salsą Los Angeles charakteryzuje się dużą dynamiką tańca pełną spinów(obrotów) oraz rozbudowanych stylingów(elementy ozdobne rąk i nóg). Styl tańczony w linii.

SALSA LINIOWA ON2 – MAMBO

Salsa liniowa on 2, zwana inaczej salsą nowojorską lub mambo, to najbardziej elegancki styl salsy. Zmiana akcentu rytmicznego spowodowała, że styl jest pełen gracji i jest w nim więcej czasu na improwizacje taneczne.

Zapis na kurs można wykonać przez stronę mailowo na kursy@salsaclasica.pl lub telefonicznie 537 664 232

Bądź na bieżąco

Odwiedź nas
ul. Bartoszewicza 5
+ 48 537 664 232
pon - pt: 17:00 - 22:00
Na skróty