https://salsaclasica.pl/wp-content/uploads/2020/08/grzegorz-winiarek.png

Grzegorz Winiarek

Zawsze myślał że ma dwie lewe nogi do tańca dlatego próbując to zmienić w 2000 roku zapisał się do Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej. Tam pod okiem cenionego w Polsce choreografa Roberta Sliżewskiego w grupie baletowej uczył się tańca ludowego oraz technik baletowych. Upór oraz determinacja pozwoliły mu już po krótkim czasie występować wraz z zespołem między innymi: w Sali Kongresowej, Teatrze Roma oraz na wielu festiwalach w całej Polsce.

W 2003 roku po raz pierwszy miał styczność z salsą na imprezach prowadzonych w "Galerii Off". Od tamtego czasu stale poprawia swój warsztat. W 2005 roku zwyciężył w III edycji organizowanego w warszawskim klubie Palacio konkursu salsy "Salsa w ciemno". Był członkiem formacji ruedowej "The Clackers". Jako pierwszy zainteresował się stylem bachata sensual i zaczął go nauczać w Warszawie.
Grzegorz uczestniczy w wielu kongresach i warsztatach poznając tajniki tańca u najlepszych tancerzy na świecie. Corocznie bierze udział w kilku-kilkunastu festiwalach w kraju i zagranicą, nieustannie szkoląc swój warsztat, ponieważ "zawsze można coś poprawić".
Spełnia się również jako DJ grając na imprezach cyklicznych i festiwalowych takich jak miedzy innymi Bachaturo, BachataStars Poland, El Sol Salsa Festival czy Warsaw Bachata Meet Up!

Jego taniec jest żywiołowy i pełen energii. Prowadzi warsztaty z pasją i humorem. Zajęcia z nim to prawdziwe wyzwanie dla kursantów ponieważ uwielbia szybkie tempo zajęć, wymagającą muzykę i unikalne kombinacje figur.

Jako para z Karoliną Winiarek: Mistrzowie BachataStars Austria 2018. W 2015 roku zdobyli Mistrzostwo BachataStars Sweden, w 2016 V-ce Mistrzostwo Węgier, w 2017 V-ce Mistrzostwo Czech, a w 2019 zdobyli 3. miejsce w BachataStars Austria. Jako jedyna para w Polsce cztery lata z rzędu zdobyli kwalifikacje do World BachataStars, a także uplasowali się na 6. miejscu w klasyfikacji światowej.

Bądź na bieżąco

Odwiedź nas
ul. Bartoszewicza 5
+ 48 537 664 232
pon - pt: 17:00 - 22:00
Na skróty